KİRALAMA KOŞULLARI

Araç kullanıcısı: Kiraladığınız aracı yalnızca sözleşmede ve teslim formunda yazılı kişi / kişiler kullanabilir. Söz konusu belgelerde belirtilmeyen 3. kişilerin aracı kullanmaları halinde meydana gelebilecek her türlü hasarda tüm sigorta güvencelerinin geçerliliği ortadan kalkacaktır.

Araç kullanıcısı ekletmek için şubelerimizle temas kurabilirsiniz. Bir araca en fazla 2 ek sürücü tanımlanabilir. Araç grupları için geçerli olan yaş ve ehliyet yılı koşulları ek sürücüler için de geçerlidir.

Rezervasyon Yaptığınız Aracı Teslim Almak: Rezervasyon yaptığınız aracı teslim almanız için, aracın teslim anında mutlaka aşağıdaki belgelere sahip olmanız ve teslim anında yanınızda bulundurmanız, istenildiğinde ibraz etmeniz gereklidir.

1 Türk vatandaşları için Türkiye Cumhuriyeti yetkili makamlarınca verilen Sürücü Belgesi

2. Kiralayan kişi adına düzenlenmiş bir kredi kartı (bazı araç gruplarında çift kredi kartı istenmektedir)

3. İkametgah adresinizi belgeleyen, adınıza kayıtlı bir fatura (telekom, su, elektrik vb)

4. Yurtdışında yaşayan Türk veya yabancı uyruklu kişilerden, teslim sırasında, geçerli sürücü belgesi yanında, Türkiye'ye yeni giriş yaptıklarını gösteren pasaport aslı ve araç kiralama bitiş süresinden geriye son 6 ay içerisinde alınmış Türkiye'ye giriş damgası  kontrol edilmektedir

WindyCar şubelerinde, güvenliği anlaşmalı bankalar tarafından onaylanmış, 3-D güvenlikli ödeme ile desteklenen, ilgili bankaların elektronik ticaret V-POS altyapısı kullanmaktadır. Bu nedenle, kiralama sırasında kullanacağınız kredi kartınızın, internet alışverişlerine açık olması zorunludur.

Yukarıda belirtilen şartları sağlamayan, aracın teslim anında sürücü belgesini ve kredi kartlarını yanlarında bulundurmayan kişilere, rezervasyonları olmasına rağmen araç teslimi yapılmaz. Bu tür bir durumda, iptal ve iade şartları aynen geçerlidir. Ücret iadesi yapılmaz.

Yakıt: Aracı teslim aldığınız yakıt seviyesinde teslim etmeniz gerekmektedir. Eksik Yakıt ile  iade etmeniz halinde yakıt bedeli ile hizmet bedeli tahsil edilir. Fazla yakıt halinde ücret iadesi yapılmaz.

Farklı Şubeye İade: Aracınızı kiraladığınız şubeden farklı bir şubeye iade etmeniz mümkündür. Bu durumda tek yön ücreti tahsil edilmektedir.

Yurt Dışına Çıkış: Araçlarımızın sigortaları yurt dışında geçerli değildir. Gerekli izin ve teminatları almak için şubelerimiz ile temas kurabilirsiniz.

Kiralama Süresi: Araçlarımız günlük en az 24 saat, aylık 30 gün üzerinden ücretlendirilmektedir.

Süre uzatma: Aracı, sözleşmede belirtilen tarihten daha uzun bir süre kullanmayı talep etmeniz halinde şubelerimiz ile temas kurarak kira süresini uzatmanız gerekmektedir. Süre uzatma yapmadan aracın geç getirilmesi durumunda gecikme ücretleri %100 oranında zamlı olarak tahsil edilmektedir.

Süre Kısaltma: Aracı, sözleşmede belirtilen tarihten daha erken iade etmeyi talep etmeniz halinde şubelerimiz ile temas kurarak kira süresini kısaltmanız gerekmektedir. Süre kısaltmada rezervasyon iptal ve değişiklik kuralları gereğince kesintiler yapılmaktadır.

No Show: Aracınız rezervasyonunuzda belirtilen teslim saatinden itibaren 60 dk. boyunca şubelerimizde hazır bekletilmektedir. Belirtilen süre dâhilinde aracın teslim alınmaması halinde araç garanti edilemeyecektir. Olası gecikme durumunda araç garantinizi kaybetmemek için şubelerimiz ile temas kurarak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. No Show durumundaki rezervasyonunuz, ödemesi yapılmış olsa dahi 4 saatin sonunda ücret iade edilmeden iptal edilir.

Sigorta ve Güvencelerimiz: Sigorta teminatlarımız fiyat ve kampanyalarımızda değişiklik gösterebilir. Oluşabilecek herhangi bir hasara karşı, aracınız %100 kasko teminatı korumasındadır. Mevcut teminatlarınıza ilave olarak alabileceğiniz ek teminatlar aşağıda özetlenmiştir.

Pratik Hasar Güvencesi: 5000 TL’ye kadar tek taraflı hasarlarınızın resmi tutanak/rapor olmaksızın beyan ile onarılmasını sağlar.

Ultra Pratik Hasar Güvencesi: 7000TL limite kadar tek taraflı hasarlarda beyan ile onarım yapılması + lastik gibi kasko kapsamına girmeyen aksamların güvencesini sağlar.

Ferdi kaza sigortası: Sürücü ve araç içindeki kişileri 20.000 TL limit ile teminat altına alır.

Artan mali mesuliyet sigortası: Trafik Sigortası Limitleri üzerine ilave 1.000.000TL ek güvence. Bu teminat ile kusurlu bulunduğunuz bir hasarda, 3. şahıslara verdiğiniz zararlar teminat altına alınır.

Maksimum Güvence Paketi: Pratik hasar, ferdi kaza, artan mali mesuliyet güvencelerinin tamamını içeren en geniş güvence paketidir.

Ultra Güvence Paketi: Ultra pratik hasar, ferdi kaza, artan mali mesuliyet güvencelerinin tamamını içeren en geniş güvence paketidir.

Ek ürün ve hizmetlerimiz: Aracınızı daha konforlu kullanmanız için sunduğumuz ek ürün ve hizmetlerimiz aşağıda özetlenmiştir. Ücret ve rezervasyon için şubelerimizden bilgi alabilirsiniz.

Port bagaj, Çocuk koltuğu, Navigasyon, Adrese teslim ve iade, Genç sürücü hizmeti, Ek sürücü hizmeti

Önemli uyarı! Herhangi bir hasar durumunda sigortanızın geçerli olabilmesi için aracınızı kaza yerinden hareket ettirmeden trafik polisi ya da trafik jandarma ekiplerine haber vererek kaza raporu ile alkol raporu almanız gerekmektedir.

Yalnızca maddi hasar ile sonuçlanan birden fazla aracın karıştığı trafik kazalarında, kaza yapan kişiler, kazanın oluş şekli ile anlaştıkları takdirde “maddi hasarlı kaza tespit tutanağı” düzenlenebilir.

Aracın çalınması halinde polise başvurularak hırsızlık tespit tutanağı alınmalıdır. Alınan raporla birlikte aracın anahtarı tarafımıza teslim edilmelidir.

Yaş ve ehliyet yılı koşulları: Araç gruplarına bağlı minimum yaş ve ehliyet yılı bilgileri araç rezervasyon sayfasında gösterilmiştir.

Bu koşulların sağlandığının kontrol edilmesi kullanıcı sorumluluğundadır.

Araç kullanım kilometre sınırları: Araç gruplarına bağlı günlük ve aylık kiralama kilometre limitleri araç rezervasyon sayfasında gösterilmiştir. Belirtilen kilometrelerin üzerinde kullanımlar, kilometre başına ücretlendirilir; ekonomi segmentinde 2 TL, orta segmentte 3 TL, üst segmentte 4 TL aşım bedeli tahsil edilmektedir.

Günlük kiralamalarda anlaşma başına uygulanacak maksimum kilometre sınırı, ilgili araç grubu için uygulamada olan aylık kiralama kilometre sınırıdır.

Ekstra 1000 km Paketi: Ekonomi Segment için 30 Euro karşılığı TL, Orta Segment için 40 Euro karşılığıTL, Üst Segment için 50 Ero karşılığıTL'dir

Teminat Ücreti: Kiralama sırasında araç kira ücreti dışında araç gruplarına göre belirlenen teminat tutarları kredi kartınızdan tahsil edilmektedir. Findeks puanınız ve rapor tarihindeki finansal durumunuza göre, araç teslim anında teminat tutarları farklı uygulanabilir.

Aracın eksiksiz ve hasarsız teslim alınması halinde söz konusu teminat en geç 7 gün içerisinde kartınıza tamamen iade edilecektir. Aracı kiralayabilmeniz için kiralama sırasında mutlaka adınıza kayıtlı bir kredi kartını ibraz edebilmeniz gerekmektedir. Kiralayan kişi adına olmayan bir kredi kartı ile araç kiralama hizmetinden faydalanmanız mümkün değildir.

Findeks: Kiralama sırasında, kiralayan kişi ile ilgili Findeks sorgusu yapılmaktadır. Kiralayan kişinin, Findeks tarafından belirlenen çerçevede kısıtlı, finansal skoru doğrultusunda kiralama hizmeti sunulabilmektedir. Findeks skorunun kontrol edilmesine imkan verilmediği veya skorun, istenen aracın kiralanması için yeterli olmaması durumunda, araç kiralanması mümkün değildir. Findeks sorgulamasına izin ve/veya imkan verilmediği durumlarda, iptal nedeni ile rezervasyon bedeli iade edilmez.

Rezervasyon iptal ve değişiklik:

1. Erken Rezervasyon kampanyaları: Erken rezervasyon kampanyalarında yalnızca kira başlangıç tarih ve saati, kira bitiş tarihine doğru kısaltılabilir. Hiçbir ücret iadesi yapılamaz.

2. Ön ödemeli rezervasyonlar: Ön ödemeli rezervasyonlarınızda, erken rezervasyon kampanyalarında yapabileceğiniz değişikliklere ilave olarak araç grubu değişikliği yapılabilirsiniz.

Bazı değişiklikler fiyat farklılıklarına neden olabilir. Rezervasyonunuzu, kira başlangıcına 48 saat veya daha uzun süre kala iptal etmeniz halinde kira ücretinin tamamı, iade edilmektedir. 48 saatten az süre kalan rezervasyonlarda ücret iadesi yapılmamaktadır.

3. Sonra ödemeli rezervasyonlar: Sonra ödemeli rezervasyonlarda iptal veya değişiklik ücreti alınmamaktadır. Bazı yapılan değişiklikler fiyat farklılıklarına neden olabilir. Ödemeli yapmış olduğunuz rezervasyonlarda kiralama ücreti iadesi, güvenlik nedeniyle iptal tarihinizden itibaren 1 ay sonra kredi kartınıza iade yapılacaktır.

Yaş, ehliyet, kredi kartı ve benzeri olmak üzere, bu kiralama koşullarında belirtilen şartları karşılamamasına rağmen ön ödemeli rezervasyon yapılması durumunda, yukarıda belirtilen iptal iade süre şekil ve şartları aynen geçerli olacaktır. Teslim anında bu tür bir durumun tespiti halinde, son dakika iptal işlemi olarak kabul edilir ve ücret iadesi gerçekleştirilmez.Whatsapp Telefon