www.windycar.com.tr
Kullanıcı Bilgileri

Kış Masalı : ANKARA

KUR HESAPLA

loading
6.2.2020
Kış Masalı : ANKARA

İçinde bulunduğumuz kış ayları içerisinde soğuk hatta dondurucu havalarla karşı karşıya kalabiliyoruz. Ülkenin büyük bir bölümü yıl boyunca soğuk sayılabilecek hava koşulları altında yaşamını sürdürüyor. 

Ülkemizin soğuk şehirleri göz önünde bulundurulduğunda başkent Ankara ilk akla gelenler arasında yer alıyor. Ankara’nın yıl boyunca süren kuru soğuğu şehirde yaşayanlar için artık yadırganmasa da, kenti ziyaret eden turistler tarafından daha farklı şekilde karşılanabiliyor. Soğuk havaların etkisini gösterdiği dönemlerde insanlar evlerinden dışarıya çıkma konusunda istekli olmasalar da, kış aylarında beyaza bürünen Ankara’nın kendine ait özel bir cazibesi bulunuyor ve o cazibe insanları Ankara’ya çağırıyor.

Ülkemizin tarihine doğrudan yön veren şehirlerden bir tanesi olan Ankara, sıkıcı ve gri bir şehir olarak tanımlansa da tarihi alanları, mimari ve kültürel eserleriyle şehirde gezilip görülecek ve deneyimlenecek çok fazla şey bulunuyor.
 
Ankara’nın ülkemiz adına önemini ve tarihini vurgulamışken, bu tarihin oluşmasında en büyük paya sahip ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatine ev sahipliği yapan Anıtkabir’den de bahsetmek gerekir. Cumhuriyet’in kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezarı olan Anıtkabir, Ankara’nın Çankaya ilçesinde yer almaktadır. Haftanın her günü ziyarete açık olan Anıtkabir için girişlerde herhangi bir ücret talep edilmemektedir. 

İnsanlara kentin her kısmını görme imkanı tanıyan Ankara Kalesi Altındağ’da yer almaktadır. 110 metre yüksekliğe sahip olan kale sayesinde Ankara’yı tepeden izleme şansı yakalayabilirsiniz. Gözü daha da yüksekte olanlar için ise Atakule imdada yetişiyor. Ankara’nın simgesi olarak bilinen Atakule, 125 metre yüksekliğiyle şehri kuş bakışı deneyimlemek isteyenler için güzel bir fırsat sunuyor. 

Anadolu Medeniyetler Müzesi, Rahmi Koç Müzesi, Etnografya Müzesi, Tabiat Tarihi Müzesi, Kurtuluş Savaşı Müzesi, Resim ve Heykel Müzesi ve Cumhuriyet Müzesi gibi kendi alanlarında önemli koleksiyonlara sahip müzeleri Ankara’yı keşfederken mutlaka ziyaret etmek gerekiyor. 
Denizi olmayan Ankara’da yaşayan vatandaşlar suya ve doğaya olan özlemlerini Gençlik Parkı, Göksu Parkı, Kuğulu Park ve Eymir Gölü gibi yerlerde gideriyorlar. Şehri ziyaret eden, deniz ve doğa özlemi çeken ziyaretçilerin uğrak noktalarından olan parklar sıklıkla ziyaretçi akınına uğruyor.

Ankara’nın kalbi olarak nitelendirilen Kızılay Meydanı, yapılan ziyaret ne kadar kısa olursa olsun mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Ankara’daki birçok kafe, restoran ve eğlence mekanları Kızılay Meydanı ve çevresinde yer alıyor. Dolayısıyla Kızılay Meydanı insanlar için önemli bir cazibe merkezi halini alıyor.

Ankara’yı ziyaret edenler için WindyCar , Esenboğa Havalimanı Terminali ve Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı içinde bulunan şubeleri ile hizmet sunuyor. Daima samimi ve güler yüzlü , dünyaca ünlü Türk misafirperverliği ile hizmet sunan WindyCar , bakımlı ve yeni araçları ile, geniş bir coğrafyada hizmet sunmaktadır.

GÜVENLİK & ÖDEME

payment

GÜVENLİK TAAHHÜTÜ : Windycar.com.tr 'de yapacağınız tüm alışverişleriniz SSL sertifikası ile %100 güvenlik altındadır. Ödemelerinizde kullanacağınız kredi kartı bilgileriniz, pos işleminde kullanılacak olup, sistemimizde saklanmamaktadır.

Uygun Araç Kiralamanın En Doğru Adresine Hoş geldiniz. Türkiye’nin Bir Çok Bölgesinden Online Olarak Kolay Bir Şekilde Araç Kiralayabileceğiniz Gibi Ayrıca Sabiha Gökçen Havalimanı, Atatürk Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Muğla Bodrum Havalimanı, ve Kayseri, Aydın Kuşadası Söke Bayilerimize Uğrayarak da En Uygun Fiyat ve Araç Çeşitlerimiz İle Aradığınız Hizmeti Kolaylıkla Bulabilirsiniz.

İletişim

Hunko Koyuncu Grup Doğuşkent Cad. No:3 (Maltepe Metro İstasyonu Yanı) Maltepe - İstanbul


T:0850 339 46 39

F:0216 388 83 55

info@windycar.com.tr

whatsapp

Sitemizin kullanışını iyileştirmek için çerezlerden faydalanmaktayız. Devam etmekle çerez kullanımını onaylamaktasınız.

X